قیمت: لطفا تماس بگیرید
موجودی: ۱

Ame D1

عموما یکی از اولین و مهمترین بخشهای تراش سنگ ، سایز نمودن سنگ دلخواه برای رکابهای مختلف ( اعم از انگشتری و تو گردنی ) می باشد . که معمولا بعد از سایز کردن سنگ و جای دادن آن در رکاب، اعمال دیگر همچون فست ، دامله و …. بر روی سنگ سبب ارزش افزوده آن سنگ  می گردد .

این دستگاه دارای چند مدل شابلون مختلف که از اشکال هندسی ساده مانند دایره ، مربع ، مستطیل ، بیضی ، شش گوش و مثلث تهیه شده است.

با این دستگاه میتوان سنگ دلخواه را با هر نسبت از نظر ابعاد نسبت به شابلونهای موجود سایز نمود .یعنی با شابلون مربعی ۲۴×۲۴ موجود میتوان سنگ به شکل مربع با سایز ۲۱×۲۱ و یا ابعاد مربعی دیگر را نیز ساخت .

اهمیت کار این دستگاه در سری تراشی ، دقت و سرعت آن است. یکی دیگر از امکانات این دستگاه ، اتوماتیک و دستی کار کردن آن میباشد.

سیستم دستی آن به  منظور سریعتر انجام دادن بخش کلفت کاری سنگ  بوده، چون هر چه سنگ به شکل مورد دلخواه از نظر ابعادی نزدیکتر باشد ، قطعا زمان کاری دور تراشی آن به صورت اتوماتیک کوتاه تر خواهد بود.

کار کردن با این دستگاه بسیار آسان است . به اینصورت که با حرکت دادن دسته اصلی گیره به سمت چپ ، فکهای گیره باز و آماده قرار دادن سنگ بین دو فک خواهد شد .گیره این فکها فنری است، به گونه ای که در طول کار سنگ همیشه تحت فشار بین دو فک گیره خواهد بود و هیچگاه سنگ به دلیل لرزشهای ناشی از تراش از جای خود فرار نخواهد کرد . لازم به تذکر است که سنگ را به نحوی قرار باید دهیم تا نسبت به شابلون کمترین بار تراشی را از روی سنگ بر دارد .

این سیستم دارای یک عدد چراغ مطالعه و سیستم خنک کننده و شوینده آب میباشد . چراغ مطالعه برای روشن نمودن منطقه کارکرد سنگ وسیستم شوینده و خنک کننده برای شستن و خنک کردن سنگ در حال تراش می باشد . که مخزن آب آن در زیر دستگاه است.

گیره نگهدارنده سنگ به صورت لولایی کاملا آزادانه توسط وزن خود حرکت میکند و زمانیکه از سنگ الماس جدا شد ( یعنی کار بر روی سنگ تمام شده یا برای باز بینی سنگ آنرا جدا میکنیم) بصورت اتوماتیک از حرکت باز می ایستد و موتور گردنده آن خاموش می شود . که لازم به توضیح است که سرعت گردنده سنگ قابل کنترل می باشد .

تعویض شابلون ها بسیار آسان و کار کرد با آن نیز به سهولت امکان پذیر است. بعد از نصب سنگ و روشن نمودن دستگاه، گیره را به سمت جلو هدایت میکنیم تا شابلون به قرار میکرومتر برسد . از آن پس بوسیله میکرومتر سنگ را با دقت یکصدم میلیمتر میتوانیم تراش دهیم.

با این دستگاه بصورت ابتکاری میتوان از CBN های نیم گرد و فرم دار نیز استفاده کرد و سنگها بسیار شکیل و ابتکاری از نظر هنری خلق نمود .

 

 

مشخصات فنی دستگاه سایز زن :

  • تنظیم سرعت چرخش سنگ الماس توسط اینورتور از ۰ الی ۲۸۸۰ دور بر دقیقه
  • تنظیم سرعت چرخش سنگ قابل تراش تا ۲۰ دور بر دقیقه
  • الکتروموتور ۰٫۳۷ کیلو وات
  • مخزن و پمپ آب خنک کننده
  • دقت ۰٫۱۰ میلیمتری برای تراش سنگ

 

قیمت: لطفا تماس بگیرید
موجودی: ۱